Start / Terapia antynikotynowa

Najczęściej o terapii antynikotynowej biorezonansowej pacjent dowiaduje się od osoby, która skorzystała z rezonansu magnetycznego i ku własnemu zaskoczeniu zaczęła sobie radzić z problemem palenia.
Nie dziwimy się pacjentom, że podchodzą z ogromnym niedowierzaniem do tego typu działań. Z drugiej jednak strony nie możemy dziwić się temu potencjalnemu klientowi, że "nie wierzy", no bo skąd mógłby wierzyć nie znając podstaw teoretycznych terapii informacyjnych.
Terapia biorezonansowa nie polega na bezpośrednim wpływie na psychikę pacjenta, jak również nie jest uzależniona od jego stopnia wiary "czy jest to możliwe, czy też nie".
Główną rzeczą, która dotyczy pomocy, jest możliwość wyciszenia głodu nikotynowego i nic więcej. 

Zabieg jest zupełnie bezpieczny i bezbolesny.

W trakcie terapii dochodzi do uruchomienia oraz ewakuacji z tkanek nagromadzonych wcześniej toksyn. Proces ich usuwania zachodzi poprzez nerki, skórę i jelita. Dlatego w ciągu kilkunastu godzin po zabiegu należy wypić od 1,5 do 2 litów wody, aby ułatwić proces ich wydalania. W ciągu 24 godz. po zabiegu nie należy stosować używek (alkohol, kofeina, teina)

Najwyraźniej brak chęci palenia odczuwa się już następnego dnia rano.

W ciągu najbliższych 10-14 dni pozostanie opanowanie odruchowego sięgania po papierosa, czyli walka z uzależnieniem psychicznym.

Bierne palenie nie stanowi zagrożenia, lecz pierwszy aktywnie wypalony papieros, choć nie smakuje, powoduje pojawienie się głodu na nowo, a więc niweczy skutki leczenia. W tej sytuacji wizytę należy powtórzyć.

Najważniejszym zadaniem po terapii, przy nieobecności głodu, jest nie pozwolenie sobie nawet na jednego papierosa, a wtedy efekt utrzyma się bezterminowo.

Pozostała grupa osób, u których głód został zmniejszony, ale nie udało im się całkowicie zerwać z nałogiem, powinna zgłosić się na kolejną wizytę.

Prosimy pamiętać, że bez odrobiny woli rzucenia palenia, nawet najlepsze metody nigdy nie odniosą oczekiwanego efektu.