Start / Witamina C

WITAMINA C jest składnikiem niezbędnym w naszym pożywieniu. To jej zawdzięczamy zdrowie. Organizm człowieka jej nie produkuje i dlatego musi być dostarczana z dietą. Jest rozpuszczalna w wodzie i nie ulega magazynowaniu w organizmie, natomiast jest z niego dosyć szybko usuwana. Jest antyoksydantem likwidującym wolne rodniki tlenowe z organizmu i pomaga utrzymać właściwą czynność naczyń krwionośnych. Witamina C poprawia kondycję i wygląd skóry - sprawia, że staje się bardziej promienna, jednolita, gładka, mniej szorstka, zmarszczki stają się płytsze, a jej struktura bardziej zwarta. Jest niezbędna do syntezy kolagenu, stymuluje jego produkcję.

Zastosowanie witaminy C:
- Infekcje pasożytnicze (grzyby, bakterie, robaczyce),
- Zatrucia organizmu toksynami chemicznymi
- Wszystkie rodzaje wirusowego zapalenia wątroby
- Stany zapalne
- Awitaminozy i hipowitaminozy
- Gnilec i rozchwianie zębów
- Infekcje i okresy zdrowienia
- Zespoły złego wchłaniania
- Rany trudno gojące się i złamania
- Skłonności do krwawienia

Witaminę C stosujemy przy wzmożonym wysiłku fizycznym oraz jako antyoksydant. Witamina C podana dożylnie niszczy skutecznie komórki nowotworowe!

Zagrożenia związane z terapią praktycznie nie istnieją. Nie jest prawdą jakoby witamina C w gigadawkach wywoływała kamienie nerkowe, nie jest prawdą jakoby jej odstawienie po dłuższym okresie używania wywoływało szkorbut. Jedyne zagrożenia to dolegliwości gastryczne i rozwolnienia. Aby uniknąć tego wszystkiego stosujemy kroplówki z witaminą C bezpośrodnio do żyły.

Celem dożylnych wlewów jest:
- cofanie miażdżycy. Wg dużej grupy badaczy witamina C w dużych dawkach powoduje cofanie się niektórych procesów miażdżycowych.
- choroby zakaźne i wirusowe. Tutaj witamina C potrafi zdziałać prawdziwe cuda. Znikają infekcje bakteryjne, z którymi antybiotyki nie mogły sobie poradzić przez całe lata, choroby wirusowe które powinny ciągnąć się miesiącami, a nawet latami całkowicie cofają się po 2-3 dniach.
- wspomaganie regeneracji po chorobach - dla przykładu, bardzo duże dawki witaminy C (najlepiej podawanej dożylnie) regenerują naczynia krwionośnie zniszczone cukrzycą.
- wspomaganie w przypadku nowotworów - jest bardzo dużo szumu wokół witaminy C jako terapii przeciwnowotworowej. Badania na myszach wykazały duże spowolnienie narastania guzów, a w wielu przypadkach - cofanie się nowotworów.